Tym rowerem możesz gonić osobówki spod świateł. “Puścił się za Mustangiem V8” (wideo)

Od pewnego czasu bardzo popularnym środkiem transportu są rowery wspomagane elektrycznie. Znacznie ułatwiają one pedałowanie, pokonywanie wzniesień i trudnego terenu.

Znalazło się oczywiście grono osób, które nawet przy rowerach postanowili pokombinować. Od czasu do czasu możemy na mieście spotkać bardzo szybko poruszające się maszyny.

Dostał 3950 zł mandatu, bo bardzo spieszył się na randkę. Jechał rowerem na S8 w kierunku stolicy

Jedną z nich zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Rowerzysta ma tam do dyspozycji silniczek elektryczny o mocy aż 18 koni mechanicznych, czyli tyle co stary Fiat 500. Konstrukcja waży ponad 30 kilogramów.

Gość uznał, że jego rower przyspiesza tak dobrze, że postanowił zorganizować mały wyścig z samochodem. Tuż obok niego, na linii startu stanął Ford Mustang GT.

Pod jego maską pracuje 5.0 litrowy silnik V8, który generuje aż 431 koni mechanicznych. Jest oczywiście dużo cięższy od jednośladu, gdyż waży 1680 kilogramów.

Hulajnogą elektryczną wyprzedza ciężarówki na obwodnicy. 100 km/h to dla niego pestka (wideo)

Pierwsza faza pojedynku okazała się być bardzo wyrównana. Jednak już po kilkunastu metrach Ford pokazał swoją wyższość i odjeżdżał rowerzyście do przodu. Tak czy siak, wielki szacunek dla konstruktora tego jednośladu.