Kupił Mercedesa AMG i szpanuje w mieście. Tym razem trafił w krawężnik. „Bolało” (wideo)

Wyjechanie na miasto po opadach deszczu może niektórym kierowcom troszkę poprzestawiać w głowie. Są tacy, którzy będą chcieli wykorzystać niższą przyczepność mokrego asfaltu.

Chodzi oczywiście o możliwość jazdy w efektownym, nie zawsze kontrolowanym poślizgu. Pewnym kierowcom nie przeszkadza w tym nawet obecność innych pojazdów w pobliżu.

Mercedes C63 AMG ma spore problemy z trakcją. Kierowca wyprzedzał autobus driftem (wideo)

Właściciel białego Mercedesa-AMG A 35 4MATIC chciał się popisać możliwościami swojego hot hatcha. W końcu ma pod maską 2.0 litrową, 4-cylindrową rzędówkę, która przekazuje swoją moc na wszystkie cztery koła.

Silnik ten generuje 306 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów momentu obrotowego. Nie mamy tu natomiast trybu Drift Mode tak jak w mocniejszym A 45 S.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC
Mercedes-AMG A 35 4MATIC

AMG A 35 jest w większości czasu autem przednionapędowym, a na tył może trafić maksymalnie do 50 procent momentu obrotowego. Właściciel białego egzemplarza postanowił to sprawdzić na jednym ze skrzyżowań we Wrocławiu.

Chciał dobrze, a wyszło jak zawsze. Nieudolna próba driftu w Mercedesie-AMG A 45 S (wideo)

Niestety, nie za bardzo mu to wyszło. W pewnym momencie stracił panowanie nad Mercedesem, którego obróciło i wylądował na krawężniku. Ma szczęście, że nie uderzył w żadne inne auto, których było sporo dookoła.