To ostatni dzwonek na zakup Golfa, Tiguana i Passata. Volkswagen mocno ograniczy ofertę

W jakim kraju na świecie sprzedaje się najwięcej samochodów elektrycznych? Obecnie liderem w tej dziedzinie jest Norwegia. Skandynawowie bardzo chętnie nabywają auta z takim napędem.

Dzieje się to tam do takiego stopnia, że Volkswagen zdecydował się na bardzo poważny ruch. Już wkrótce całkowicie zmieni się wystrój tamtejszych salonów.

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz

Sportowy Volkswagen ID.Buzz na horyzoncie. Wszystkie auta z oferty otrzymają wariant GTX

Od 2024 roku, odwiedzając dilera Volkswagena, będziesz mógł kupić tylko i wyłącznie samochód elektryczny. Z oferty znikną zatem takie modele jak Passat, Tiguan, Touareg czy Polo.

W pierwszej połowie 2022 roku najchętniej kupowanym autem w Norwegii była Tesla Model 3. Na drugim miejscu uplasował się natomiast Volkswagen ID.4, a trzeci stopień podium zajęła Skoda Enyaq iV.

Volkswagen ID.4 Pro 4Motion
Volkswagen ID.4 Pro 4Motion

Interesujący jest również fakt, iż największa liczba wyprodukowanych Volkswagenów ID.Buzz ma trafić właśnie do Norwegii. Nawet Niemcy nie otrzymają tak wielu slotów produkcyjnych jak Skandynawowie.

Tak ma wyglądać Volkswagen ID.Aero, czyli następca kultowego VW Passata. 700 km zasięgu

Jeśli więc mieszkasz w Norwegii i masz ochotę na rasowego hot hatcha VW lub nieco większego SUV-a, warto przyspieszyć decyzję o zakupie takiego modelu. Zmiana ma wejść w życie 1 stycznia 2024 roku.