To najszybszy Smart w historii marki. Rozpędza się do 100 km/h lepiej niż BMW M3

Całkiem niedawno marce Smart udało się „wrócić do żywych”. Współpracując z koncernem Geely zbudowano model o jakże prostej i jakże współczesnej nazwie #1. Po pewnym czasie w sieci pojawiły się informacje na temat usportowionego wariantu. Standardowo już dla Smarta, w tym zabiegu brał udział tuner Brabus.

Smart #1 Brabus
Smart #1 Brabus

Zdjęcia tej wersji Smarta #1 już widzieliśmy, ale dopiero teraz poznaliśmy oficjalnie jego parametry. Mamy do czynienia z najszybszym i najmocniejszym autem w historii tej marki.

Zgodnie z oczekiwaniami, Smart #1 Brabus ma elektryczny napęd na cztery koła. Generuje on łącznie 422 konie mechaniczne oraz 543 niutonometry momentu obrotowego.

Smart #1 Brabus
Smart #1 Brabus

Z uwagi na niewielkie rozmiary auta, czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 3,7 sekundy. To lepiej niż Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ i BMW M3 Competition.

W podwoziu ukryto akumulatory o pojemności 66 kWh, które mają zapewnić do 440 kilometrów zasięgu. Niestety, nadal nie podano informacji na temat dostępności Smarta #1 Brabus na rynkach innych niż chiński.