Tak wygląda konfiguracja McLarena za 16,5 mln zł. “Rzadko kończy się to na jednej sesji” (wideo)

Bohatera załączonego nagrania wideo być może już kojarzysz. Manny Khoshbin jest biznesmenem, który głównie zajmuje się inwestycjami w nieruchomości.

Zarobiona fortuna pozwala mu na realizowanie swojej pasji, jaką jest motoryzacja. W swoim garażu, a raczej hali garażowej, znajduje się naprawdę sporo wyjątkowych aut, w tym na przykład 9 egzemplarzy Mercedesa SLR McLaren.

Zmęczył się odpalając 7 z 9 swoich SLR-ów. Zamówił jeszcze 5 aut za 63 miliony zł (wideo)

Jednym z zamówionych właśnie samochodów jest nowy McLaren Solus GT. To prawdziwa wyścigówka bez homologacji drogowej, która napędzana jest 5.2 litrowym, wolnossącym silnikiem V10 o mocy 828 koni mechanicznych.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak przebiega proces konfiguracji takiego auta. A przynajmniej jego część. Manny postanowił bowiem zachować w tajemnicy pewne fragmenty.

Jak jednak da się zauważyć, przy takim aucie niemalże każdy detal można dopasować do upodobań właściciela. Specyfikacja zajmuje naprawdę sporo czasu i często nie kończy się na jednej sesji.

On już zamówił nowego McLarena za 16,5 mln zł. “Muszę zdać egzamin, żeby go odebrać” (wideo)

Powstanie tylko 25 egzemplarzy McLarena Solus GT. Każdy z klientów będzie musiał za niego zapłacić około 16,5 miliona złotych. Można się w nim rozpędzić od 0 do 96 km/h w 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 322 km/h.