Tak wygląda Ford Explorer (2022) po faceliftingu. “W środku ekrany większe niż w Mercedesie”

ford Explorer to chyba jeden z najmniej popularnych w naszym kraju modeli tego producenta. Sporych rozmiarów SUV nie jest zbyt często widywany na polskich drogach.

Auto przeszło właśnie facelifting, czego efekt możesz zobaczyć na załączonych zdjęciach. Nowy Explorer robi teraz jeszcze większe wrażenie, zarówno z zewnątrz jak i w środku.

2022 Ford Explorer

Ford Tourneo Connect 2.0 EcoBlue 122 Titanium. Zastanów się dobrze, zanim kupisz SUV-a (wideo)

Stylistyka została nieco bardziej „złagodzona”. Nie ma już tak wielu kanciastych kształtów, co wyszło temu modelowi na dobre. Naszym zdaniem, potrzebował on takiego odświeżenia.

Jeszcze bardziej efektowne zmiany zaszły wewnątrz. Tam pojawił się ogromny ekran o przekątnej aż 27 cali. Oprócz tego, kierowca ma do dyspozycji wirtualny kokpit o wielkości 12,3 cala.

2022 Ford Explorer
2022 Ford Explorer

Pod maską pracuje 2.3 litrowy silnik EcoBoost, który generuje moc 276 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 425 niutonometrów. Są one przekazywane na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 10-stopniowego automatu.

Elektryczny Ford Transit i jego 2000 KM w akcji. “Wygląda jak w przyspieszonym tempie” (wideo)

Niestety, widoczny na zdjęciach samochód zadebiutował wyłącznie na rynku chińskim. Mamy jednak nadzieję, że już wkrótce Ford zdecyduje się na odmłodzenie również europejskiej wersji Explorera.