Tak ma wyglądać nowy Mercedes-Benz Klasy E W214. “Wygląda jak pomniejszona S-Klasa”

Od 6 lat, czyli od 2016 roku, w salonach Mercedesa możesz znaleźć Klasę E generacji W213. Obecnie producent pracuje nad wprowadzeniem do oferty kolejnej odsłony tego modelu.

Całkiem niedawno do sieci wyciekły rysunki patentowe. Ukazują one sylwetkę niemieckiego sedana, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku, a najpóźniej na początku roku 2023.

Nie powinniśmy tego jeszcze zobaczyć. Oto Mercedes-Benz Klasy E nowej generacji (2023)

Takie szkice zawsze dają pole do popisu grafikom komputerowym. Na załączonych zdjęciach zobaczysz wizję zaprezentowaną na portalu kolesa.ru.

Mercedes-Benz Klasy E W214
Mercedes-Benz Klasy E W214 fot. kolesa.ru

Trzeba przyznać, że Mercedes-Benz Klasy E W214 w srebrnym kolorze prezentuje się bardzo elegancko. Nie jest niespodzianką, że przypomina on stylistycznie większą „eSkę”.

Nie ma jeszcze co do tego pewności, ale niestety, istnieje prawdopodobieństwo, że pod maską najmocniejszego wariantu AMG nie znajdziemy już silnika V8. Większość wersji napędowych opierać się będzie zapewne na 2.0 litrowych, 4-cylindrowych rzędówkach.

Mercedes-Benz upraszcza swoją ofertę. Wkrótce zastąpi dwa samochody jednym modelem (wideo)

Nie zabraknie oczywiście hybryd, w tym również typu plug-in. Istnieje też szansa na zastosowanie 3.0 litrowej jednostki R6. O wszystkim dowiemy się jednak dopiero bliżej premiery.