Szalony “rajd” C63 i RS4 między autami. “Kupił kierownicę z aliexpres i świruje pawiana” (wideo)

Wśród właścicieli usportowionych modeli samochodów od czasu do czasu możemy dostrzec takich, którym się wydaje, że przepisy ich nie dotyczą. Kupili mocne auto, więc muszą zawsze korzystać z pełnego potencjału.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz takich „asów” z Audi RS4 oraz Mercedesa C63 AMG. Śmigają oni po ekspresówce jak poparzeni, nie zwracając uwagi na innych kierowców.

Myślał, że mocniejsze RS4 da mu dużą przewagę. BMW M5 okazało się trudnym rywalem (wideo)

Wyprzedzanie poboczem, nagłe zmiany pasa ruchu, przekraczanie prędkości i przeciskanie się między autami to dla nich żaden problem. W końcu mają pod prawą stopą grubo ponad 400 koni mechanicznych, więc czują się pewnie.

Niestety, w takich sytuacjach bardzo łatwo o wypadek. Panowie nie zdają sobie chyba sprawy jak duże zagrożenie powodują dla siebie, a przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.

Pod maską Audi pracuje 2.9 litrowy silnik V6, który generuje moc 450 koni mechanicznych. Napęd Quattro pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy.

Właściciel Mercedesa dysponuje nieco wyższą mocą. Nie wiemy jaki dokładnie jest to wariant, ale C63 generacji W204 to 6.2 litrowe V8 o mocy 457, 487 lub nawet 507 koni mechanicznych. Pomijając oczywiście 517-konnego Coupe Black Series.

Narobił hałasu w lesie starym C63 AMG Coupe. Wolnossące 6.2 V8 “zrywa papę z dachu” (wideo)

Właściciel tego drugiego postanowił trochę odmłodzić swoje auto montując efektownie wyglądającą kierownicę. Posiada ona diody, które sygnalizują optymalny moment do zmiany biegu oraz mały wyświetlacz przedstawiający najważniejsze dane..

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez – ❤️‍ – (@amgclublov)