Stary Mercedes SL55 AMG “wyje” z zachwytu na autobahn. “V8 z kompresorem daje radę” (wideo)

Dla wielu miłośników motoryzacji dźwięk ośmiu cylindrów pracujących pod maską to jedna z najpiękniejszych rzeczy. Nam trudno się z tym nie zgodzić.

Niestety, coraz rzadziej takie jednostki napędowe są montowane w nowych samochodach. Jednym z najgłośniejszych tego typu „zaginięć” jest zastąpienie 2.0 litrową hybrydą 4.0 litrowego V8 w przypadku nowego Mercedesa-AMG C 63.

Mercedes “po cichaczu” pokazał nowe C63 AMG? “To będzie kosmicznie szybki samochód” (wideo)

Na szczęście rynek samochodów używanych pełen jest aut, które napędzane są 8-cylindrowymi silnikami o jeszcze większej pojemności. Przykładem niech będzie Mercedes zaprezentowany na załączonym nagraniu wideo.

Jest to SL55 AMG generacji R230, który skrywa pod maską 5.4 litrową V8 z kompresorem. Kierowca ma do dyspozycji 500 koni mechanicznych oraz 700 niutonometrów, które trafiają na tylną oś.

W tym przypadku mamy jednak do czynienia z czymś więcej. Dzięki kilku modyfikacjom udało się osiągnąć moc 630 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący aż 900 niutonometrów.

Wycisnął z Mercedesa CLS 63 AMG ile się dało. “Rzeźnik autostradowy z V8 Biturbo” (wideo)

Autor nagrania postanowił zabrać nas na przejażdżkę po niemieckiej autostradzie. Osiągnięcie prędkości powyżej 250 km/h nie stanowi tutaj żadnego problemu. Bardziej jednak cieszy nas soczysty dźwięk ośmiu cylindrów.