Spóźniłeś się z zakupem Alfy Romeo Giulia GTA? Włosi upodobnią Twoje Quadrifoglio za 40 tys. zł

Alfa Romeo posiada w swojej ofercie również modele, które wywołują naprawdę sporo sportowych emocji. Należą one do serii Quadrifoglio i jest to zarówno Giulia jak i nieco bardziej praktyczne Stelvio. W 2021 roku na rynek wprowadzono też limitowaną edycję Giulii GTAm. Polsce przypadło jedynie 10 egzemplarzy z łącznej puli 500 sztuk. Mimo zaporowej ceny, która wynosiła około 930 000 złotych, wszystkie się sprzedały.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio GTAm replika
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio GTAm replika PariS’5 GaraGe

Jeśli się spóźniłeś, a bardzo podoba Ci się stylistyka tej wersji, nic jeszcze straconego. Włoska firma PariS’5 GaraGe oferuje pakiet, który upodobni standardową Giulię Quadrifoglio do GTA lub GTAm.

Jedynymi różnicami, które da się zauważyć, jest nieco mniejszy spojler na klapie bagażnika, troszkę inny wydech oraz brak felg montowanych na centralną śrubę. Z daleka nikt jednak nie zdoła się zorientować.

Możesz zatem zmodyfikować swoją standardową Giulię. Koszt zakupu pakietu to 9 093 euro, czyli według aktualnego kursu około 44 000 złotych. Istnieje też opcja zamówienia elementów wykonanych z kewlaru lub karbonu. Wtedy cena wzrasta jeszcze bardziej.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio GTAm replika
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio GTAm replika PariS’5 GaraGe

Nie zachodzą natomiast żadne zmiany pod maską. Musisz się zatem samodzielnie postarać się o wzrost mocy 2.9 litrowego silnika V6 z 510 do 540 koni mechanicznych, aby w jeszcze większym stopniu upodobnić swój egzemplarz do GTAm.