Sport SVR ryczy na Nordschleife. “To będzie najmocniejszy Range Rover w historii” (wideo)

W maju 2022 roku Brytyjczycy pokazali światu nową generację Range Rovera Sport. Ten efektownie wyglądający SUV zyska wkrótce mocno wyczekiwany wariant napędowy.

Obecnie najmocniejszą wersją jest Range Rover Sport P530. Pod maską nie znajdziesz już natomiast 5.0 litrowego V8 z kompresorem, a 4.4 litrową jednostkę zapożyczoną od BMW.

Oto nowy Range Rover Sport (2022) oficjalnie. Sprawdź dane techniczne i polski cennik (wideo)

Podwójnie turbodoładowany silnik 8-cylindrowy oferuje moc 530 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 750 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tylko 4,5 sekundy.

Już niebawem do oferty dołączy natomiast wariant SVR. Niedawno przyłapano zamaskowany egzemplarz w akcji na torze Nurburgring. Na nagraniu widać, że ten „wielki kloc” bardzo lubi szybko pokonywać zakręty.

Pod maską również znajdziesz 4.4 litrowe V8. Da ono kierowcy jednak nieco więcej mocy do dyspozycji. Przewiduje się, że może to być nawet 625 koni mechanicznych.

Range Rover Sport 5.0 V8 AWD HSE Dynamic P525. My już zaczęliśmy za nim mocno tęsknić

Właśnie taką wartością legitymuje się ten silnik pod maską BMW X5/X6 w wersji M Competition. Możemy liczyć na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund.