Smart #1 Brabus Performance Edition (2022) już prawie oficjalnie. Na cztery koła trafia 440 KM

Na początku kwietnia 2022 roku marka Smart rozpoczęła nowy rozdział w swoim życiu. Światło dzienne ujrzał model #1, który powstał na płycie podłogowej koncernu Geely.

Zaledwie kilka dni później w sieci pojawiły się tajemnicze zdjęcia egzemplarza, który miał sugerować powstanie usportowionej odmiany. Do tej pory tworzeniem takich Smartów zajmował się Brabus.

Smart #1 Brabus
Smart #1 Brabus

Smart #1 (2023) oficjalnie. Na tylną oś trafiają 272 KM, a na baterii przejedziesz 440 km (wideo)

Teraz już wiemy, że mieliśmy rację. Tym razem ponownie zawiązano taką współpracę, której efekt możesz zobaczyć na załączonych zdjęciach. Auto oficjalnie zadebiutuje 26 sierpnia.

Smart #1 zmodyfikowany przez Brabusa wygląda nieco bardziej rasowo, ma większe felgi i dodatkowe elementy aerodynamiczne. Wewnątrz pojawiły się czerwone przeszycia oraz logotypy tunera.

Nie wiemy jeszcze nic oficjalnie na temat danych technicznych, ale chińscy informatorzy mają dla nas kilka ciekawostek. Najprawdopodobniej będziemy mieli tu do czynienia z napędem na wszystkie koła.

Smart #1 Brabus
Smart #1 Brabus

Dwa silniki elektryczne miałyby generować łącznie moc nawet 440 koni mechanicznych. Pozwoliłoby to na bardzo sprawne przyspieszanie i dynamiczną jazdę.

To będzie najmocniejszy i najszybszy Smart w historii. Ponad 400-konny miejski crossover

Najprawdopodobniej pojemność akumulatorów nie ulegnie zmianie i nadal będą to 66 kWh. Nadal niestety nie wiemy na jakich rynkach się pojawi. Wszystko powinno stać się jasne już 26 sierpnia.