“Ślepy” Golfiarz nie pozwolił Hondziarzowi na rekord. Awaryjne hamowanie z 200 km/h (wideo)

Niektóre odcinki niemieckich autostrad nie posiadają żadnego ograniczenia prędkości. Takie miejsca są zatem uwielbiane przez miłośników szybkiej jazdy.

Wciskając gaz do dechy trzeba jednak zachowywać pełną czujność, gdyż nie mamy pewności jak zachowają się pozostali uczestnicy ruchu. Autor załączonego nagrania wideo przekonał się o tym w dość brutalny sposób.

Zabrał UFO na niemiecką autostradę. Rekordu brak, bo kierowca “pie***li przez telefon” (wideo)

Rozpędził on swoją Hondę Civic do ponad 210 km/h. Pozwolił mu na to 1.5 litrowy silnik z turbosprężarką, który generuje 182 konie mechaniczne i 240 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent deklaruje, że taki egzemplarz jest w stanie osiągnąć prędkość 220 km/h. Niestety, nie udało się tego sprawdzić przez rozkojarzonego kierowcę Volkswagena Golfa.

Mężczyzna rozmawiał podczas jazdy przez telefon i nawet nie spojrzał w lusterko rozpoczynając manewr wyprzedzania. Właściciel Hondy musiał wcisnąć hamulec do oporu, aby uniknąć najechania na niemieckiego hatchbacka.

Sprawdził prędkość maksymalną Dacia Logan z instalacją LPG. 101 KM zrobiło swoje (wideo)

Tym razem na szczęście udało się zapobiec tragedii. Mamy nadzieję, że obaj panowie wyciągnęli z tej sytuacji odpowiednie wnioski. Do zderzenia było naprawdę blisko.