Seryjny Huracan nie dawał mu frajdy. “Wsadził części z Bugatti Veyrona i ma 1250 KM” (wideo)

Już seryjne Lamborghini Huracan w wersji Performante jest piekielnie szybkim samochodem. Włosi postarali się, aby dawał on mnóstwo frajdy z jazdy i oferował genialne osiągi.

Za napęd odpowiada 5.2 litrowy silnik V10, który generuje 640 koni mechanicznych oraz 600 niutonometrów momentu obrotowego. To potężne wartości jak na auto ważące 1382 kilogramy.

Dla niego jeden z najszybszych Huracanów był za wolny. Teraz ma twin turbo i “Jest OK” (wideo)

Mamy tam napęd na wszystkie koła, który pozwala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 325 km/h.

Właściciel egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu uznał, że mu to nie wystarcza. Postanowił dokonać konwersji z wolnossącego silnika na podwójnie turbodoładowany.

Lamborghini Huracan Performante
Lamborghini Huracan Performante

Taki zabieg pozwolił na uzyskanie mocy 850 koni mechanicznych. Taką mocą kierowca dysponuje korzystając z trybu Strada. Przełączając na Sport rośnie ona do 1100 koni mechanicznych. Nie jest to jednak koniec.

Wisienką na torcie jest tryb jazdy Corsa, który uwalnia pełen potencjał zmodyfikowanego silnika. Wtedy wciskając gaz do dechy korzystasz z aż 1250 koni mechanicznych.

Urus ciągnący Huracana na lawecie to hit? On zrobił to dużo efektowniej od Polaka (wideo)

Zapotrzebowanie jednostki na benzynę jest tak duże, że skorzystano z dwóch pomp paliwa przeznaczonych do Bugatti Veyrona. Przyspieszenie robi tutaj piorunujące wrażenie.