Ruszył do ucieczki gdy chcieli go skontrolować. “Zatrzymali go w amerykańskim stylu” (wideo)

Niektórzy kierowcy niezbyt chętnie wykonują polecenia, które są im wydawane przez policjantów. Są też tacy, którzy za żadne skarby nie chcą być posłuszni.

W takich przypadkach funkcjonariusze są często zmuszeni do użycia siły. Ma to miejsce również wobec kierowców, którzy nie mają zamiaru się zatrzymać, mimo wydawanych do tego sygnałów.

Starą Fabią bawił się z policjantami w “kotka i myszkę”. Użyli broni, żeby go zatrzymać (wideo)

Policjanci z czeskiej drogówki mieli ostatnio problem z właścicielem Peugeota 406. 26-letni mężczyzna nie reagował na polecenia i podjął ucieczkę przed radiowozem.

Funkcjonariusz podjął ryzykowną próbę wykonania manewru PIT, czyli unieruchomienia pojazdu poprzez wywołanie kolizji. Należy wtedy podczas jazdy uderzyć w odpowiednie miejsce pojazdu uciekiniera.

Na szczęście tym razem udało się to zrobić niemal idealnie. Francuski sedan stanął w poprzek drogi, a jego kierowca momentalnie się poddał podnosząc ręce do góry.

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą, który upadł przy radiowozie. “Brawo Ty” (wideo)

Jak się później okazało, był pod wpływem narkotyków. Teraz trafił do aresztu, a sąd zdecyduje jaką karę wymierzyć. Grozi mu do dwóch lat więzienia.