Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. 13-letnia poszkodowana “wydmuchała” 1,2 promila

Przejścia dla pieszych to miejsca, w których niestety dość często dochodzi do potrąceń. Nie wszyscy kierowcy zachowują szczególną ostrożność i nie ustępują pieszym pierwszeństwa.

Taka też sytuacja miała miejsce niedawno w Morawicy w województwie świętokrzyskim. Niestety, tym razem ofiarą była 13-letnia dziewczynka, a sprawca jak gdyby nigdy nic po prostu zbiegł.

Pijana(?) sprawczyni potrącenia chciała być cwana. “Zostawiła numer tel. i odjechała” (wideo)

Do wypadku doszło w momencie wyprzedzania innego pojazdu, którego kierowca zatrzymał się przed pasami aby przepuścić dziecko na drugą stronę. To częsty błąd, który jak widać kończy się dramatycznie.

To jednak nie wszystko z zaskakujących informacji na temat tego wydarzenia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, wyczuli od 13-latki alkohol. Postanowili zbadać ją alkomatem.

Dziewczynka była pijana, a urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik 1,2 promila. Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Świetna reakcja kierowcy Mercedesa zapobiegła potrąceniu. “Gość sam pchał się w gips” (wideo)

13-latka trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i urazami nóg. Nadal trwają poszukiwania sprawcy, a o sprawie został poinformowany sąd rodzinny.

Zdjęcie poglądowe