Polak ze starego Audi zrobił potwora. Ma pod maską więcej mocy niż najszybsze R8 (wideo)

Modyfikacje starszych modeli samochodów i montowanie pod maską naprawdę mocnych silników to bardzo popularny rodzaj tuningu. Polacy bardzo chętnie zabierają się za tego typu projekty.

Jednym z doskonałych przykładów jest Audi widoczne na załączonym nagraniu wideo. To model S2 Limousine, który został wyprodukowany w 1993 roku. Według informacji dostępnych w sieci, powstało tylko 306 egzemplarzy w takiej wersji nadwozia.

Starym Audi S2 chciał się zmierzyć z RS6 C7. “Pod maską ma mocy jak w Bugatti Veyronie” (wideo)

Pod maską pracuje 2.2 litrowy silnik 5-cylindrowy. Turbodoładowana jednostka w seryjnej postaci generuje 230 koni mechanicznych. W tym przypadku mamy jednak do czynienia ze zmodyfikowanym motorem.

Tuning pozwolił na osiągnięcie mocy 650 koni mechanicznych. Taki potencjał pozwala na osiągnięcie 100 km/h w czasie około 3 sekund. To zasługa legendarnego napędu Quattro.

Ten 30-letni samochód z pewnością zaskoczył już niejednego miłośnika szybkiej jazdy. Gratulujemy świetnego projektu i doceniamy, że wraz ze wzrostem mocy zmodyfikowano pozostałe istotne elementy, takie jak zawieszenie czy układ hamulcowy.

Podniósł moc w swoim BMW M3 G80 do 740 KM. “Dostał wciry” od starego VW Passata B2 (wideo)

Ten ostatni posiada elementy z Lamborghini, Porsche, a nawet Ferrari. Niestety, czasami właściciele takich aut skupiają się jedynie na podniesieniu mocy, a zapominają, że samochód musi się jeszcze dobrze prowadzić i skutecznie wyhamować.