Podniósł moc w swoim BMW M3 G80 do 740 KM. “Dostał wciry” od starego VW Passata B2 (wideo)

BMW M3 Competition G80 już w seryjnej postaci jest bardzo szybkim autem. To jeden z ulubionych modeli wśród miłośników BMW M. Bardziej popularne jest już chyba tylko mniejsze i zwinniejsze M2.

Właściciel egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu wideo uznał, że nie wystarcza mu seryjna moc. Pod maską jego auta pracuje 3.0 litrowy silnik R6, który fabrycznie generuje 510 koni mechanicznych i 650 niutonometrów.

Właściciel Porsche wrócił do domu z płaczem. Gość z 40-letniego Passata nie miał litości (wideo)

Po kilku modyfikacjach udało się podnieść moc do 740 koni mechanicznych. Tak duży potencjał dał kierowcy wielką pewność siebie. Postanowił więc wybrać się na zawody.

Jego wybór padł na imprezę Race1000, gdzie celem jest osiągnięcie jak najwyższej prędkości na dystansie 1/2 mili. Myślał, że walka z przeciwnikiem w postaci starego Volkswagena Passata to bułka z masłem.

Mocno się zdziwił, gdy rodzinne kombi sprzed ponad 30 lat wystrzeliło do przodu. Pod maską Volkswagena dzielnie pracuje bowiem aż 700 koni mechanicznych, które przekazywane są na wszystkie cztery koła.

Nowe BMW M3 zostało totalnie zjedzone przez Audi i Alfę. “Bawarka nie miała szans” (wideo)

To zasługa 2.2 litrowej jednostki R5 z turbosprężarką. Taki zestaw nie był oczywiście fabrycznie montowany w Wolfsburgu. To szalona wizja właściciela, za którą należą mu się ogromne brawa.