Pijany kierowca jechał w nocy bez świateł BMW Serii 7. “Myślał chyba, że go nie zauważą” (wideo)

Jesteśmy w stanie zrozumieć to, że ktoś zapomniał w ciągu dnia włączyć odpowiednie oświetlenie samochodu. Jego brak nie jest na pierwszy rzut oka zauważalny dla kierowcy.

Jeśli natomiast ktoś jedzie bez świateł w ciągu nocy? To już wydaje się być bardzo podejrzane. Funkcjonariusze policji z łotewskiej drogówki zauważyli podczas służby BMW Serii 7 poruszające się bez oświetlenia.

Myślał, że jadąc “dwie paki” ucieknie przed radiowozem. Dostał 13 tys. zł mandatu (wideo)

Postanowili natychmiast zareagować, podjeżdżając i wzywając kierowcę do zatrzymania. Ten jednak nie miał zamiaru tego robić. Po krótkim namyśle wrzucił wsteczny bieg i zawrócił do ucieczki.

Po około pięciu kilometrach uznał, że nie ma większych szans, więc szybko zatrzymał pojazd i próbował uciekać pieszo. Oczywiście, po chwili leżał już na ziemi skuty kajdankami.

Jak się okazało, posiadał on nielegalnie zdobyte prawo jazdy, jak i również był pijany. Badanie alkomatem wykazało aż 2,40 promila alkoholu. To cud, że mężczyzna był w stanie tak szybko uciekać przed policją.

Pijany złapał gumę. Dmuchnął 3.7 promila i dalej chciał jechać. Policjant musiał go skuć (wideo)

Łącznie otrzymał on mandat w wysokości 1 640 euro (7 700 zł), oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Moment pościgu możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.