Oto Mercedes-Benz EQS od Brabusa. Tunerzy walczą już o coś innego niż moc i osiągi (wideo)

Dochodzimy powoli do nowego pomysłu na tuning samochodów. W związku z coraz bardziej powszechnym pojawianiem się aut elektrycznych, trzeba było wpaść na coś innego.

Brabus zaprezentował właśnie swój pakiet dla Mercedesa EQS. Pełni on nie tylko funkcję stylistyczną, ale również funkcjonalną. Kierowcy powinni być zachwyceni.

Mercedes EQS Brabus
Mercedes EQS Brabus

Kupił Mercedesa-AMG G 63 Brabus 800 za 200 tys zł. Pod maską pracuje silniczek 1.5 (wideo)

Moc silnika elektrycznego nie została podniesiona, ale inżynierom udało się osiągnąć coś innego. Dzięki częściom aerodynamicznym poprawiono zasięg niemieckiej limuzyny.

W idealnych warunkach uda się kierowcy przejechać na jednym ładowaniu aż o 50 kilometrów więcej. Seryjny Mercedes EQS 450+ potrafi pokonać dystans 729 kilometrów (według WLTP).

Mercedes EQS Brabus
Mercedes EQS Brabus

Egzemplarz w wersji 450+ oferuje moc 333 koni mechanicznych oraz 568 niutonometrów momentu obrotowego. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 210 km/h.

Rolls-Royce Ghost zyskał więcej mocy. Brabus poprawił jego wnętrze i wycisnął 700 KM (wideo)

Oprócz nowych elementów aerodynamicznych, Brabus może zamontować aż 22-calowe felgi oraz obniżyć zawieszenie. Zarówno na zewnątrz jak i w środku pojawiły się też nowe emblematy tunera.