On już zamówił nowego McLarena za 16,5 mln zł. “Muszę zdać egzamin, żeby go odebrać” (wideo)

Tegoroczny Monterey Car Week nie był odmienny od poprzednich edycji. Również tym razem producenci przygotowali dla nas sporo bardzo ekscytujących premier.

Jedną z nich jest zupełnie nowy model McLarena. To jednoosobowa wyścigówka bez homologacji drogowej, która nosi nazwę Solus GT. W niemal identycznej formie występuje ona w wirtualnej postaci w grze Gran Turismo.

McLaren Solus GT
McLaren Solus GT

To auto się źle prowadzi i jest bardzo drogie w utrzymaniu. Dlatego on ma ich 9 w garażu (wideo)

McLaren wycenił to auto na 16,5 miliona złotych i uznał, że będzie go mogło kupić tylko 25 klientów. Jednym z tych szczęściarzy jest Manny Khoshbin, posiadacz najprawdopodobniej największej kolekcji Mercedesów SLR McLaren.

Na swoim kanale na YouTube pochwalił się on pierwszą prywatną prezentacją owego McLarena. Dowiedzieliśmy się też kilku ciekawych szczegółów na temat auta.

McLaren Solus GT
McLaren Solus GT

McLaren bardzo się postarał jeśli chodzi o docisk. Przy prędkości 320 km/h wynosi on 2000 kilogramów. Przypominamy tylko, że samochód waży zaledwie 1000 kilogramów.

Czysto teoretycznie, bylibyśmy więc w stanie pojechać nim do góry kołami, „przyssani” do sufitu. Tego typu kaskaderskie numery widujemy jedynie w filmach akcji.

McLaren Solus GT
McLaren Solus GT

Tego typu auto wyścigowe, w którym kierowca ma do dyspozycji 828 koni mechanicznych produkowanych przez wolnossące V10 o pojemności 5.2 litra, wymaga też posiadania odpowiednich umiejętności. Nad tym również pomyślał McLaren.

Zbudują 25 sztuk jednoosobowego auta za 16,5 mln zł. Oto McLaren Solus GT oficjalnie (wideo)

Zanim więc odbierzesz swoje auto, będziesz musiał przejść specjalne szkolenie, które, jak twierdzi Manny, będzie zakończone egzaminem. Z McLarena Solus GT nie skorzystasz oczywiście na drogach publicznych, a jedynie na zamkniętym torze wyścigowym.