Odbiło mu gdy wsiadł za kierownicę BMW M5. “Pasażer nie miał pojęcia, co go czeka” (wideo)

Czasami wystarczy zauważyć tylko pierwszych kilka ruchów danego kierowcy, aby stwierdzić że nie ma on zbyt dużego doświadczenia za kółkiem. Nerwowe kręcenie kierownicą bez większego sensu to jeden z powodów by tak podejrzewać.

Bohater załączonego nagrania wideo dostał możliwość poprowadzenia BMW M5 Competition F90. Ten bardzo mocny niemiecki sedan potrafi zaskoczyć osiągami niejeden supersamochód.

Nikt nie chce takiego pasażera w swoim aucie. “Nigdy nie wiadomo, co taki odwali” (wideo)

Pod maską pracuje 4.4 litrowy silnik V8. Generuje on moc 625 koni mechanicznych oraz 750 niutonometrów momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy.

Standardowo auto wyposażone jest w napęd M xDrive, który w razie potrzeby można „rozłączyć” przekazując pełną moc wyłącznie na tylne koła. Wtedy nasze M5 staje się BMW „z prawdziwego zdarzenia”.

Gość zabrał na przejażdżkę kumpla. Siedzący na fotelu pasażera mężczyzna również nie był chyba przekonany co do umiejętności kierowcy. Nie zachowywał się zbyt pewnie, często wykonując nerwowe ruchy.

Zamontował trzeci ekran w Audi A5. Teraz nawet pasażer wie, o ile przekracza prędkość (wideo)

Tego typu jazda w ruchu publicznym jest niedopuszczalna. Niestety, od czasu do czasu zdarza się spotkać kierowcę, który w ten sposób stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@bolide2nuit)