Nowy Ford Ranger kontra stary VW Amarok. “Zacięta walka pickupów z dieslem V6” (wideo)

Całkiem niedawno Volkswagen odkrył karty i zaprezentował nam nową generację Amaroka. Modelu, którego miało już tak naprawdę nie być, ale udało się go wskrzesić dzięki współpracy z Fordem.

Niemiecki pickup bazuje bowiem na płycie podłogowej nowego Rangera. Będzie też korzystał z tych samych silników, jakie znajdziesz pod maską terenówki z niebieskim owalem na masce.

Nowy Volkswagen Amarok (2022) oficjalnie. Pod maską 302-konny silnik 2.3 l z Focusa RS (wideo)

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili porównać nowego Forda z poprzednią generacją Amaroka. Pod maską obu aut pracują 3.0 litrowe jednostki wysokoprężne.

Volkswagen napędzany jest silnikiem 3.0 TDI, który generuje moc 258 koni mechanicznych oraz 580 niutonometrów momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na obie osie za pomocą 8-biegowej skrzyni DSG.

Pod maską Forda pracuje jednostka znana z Land Rovera. To 3.0 litrowa jednostka V6 o mocy 250 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 600 niutonometrów.

Ford Ranger Raptor (2022) oficjalnie. 3.0 V6 ma 288 KM i 4 tryby głośności wydechu (wideo)

Dokładnie taki sam napęd pojawi się w nowym Amaroku. Jak zatem spisze się on w pojedynku z poprzednią generacją pickupa z VW w grillu? Zapraszamy do oglądania.