Nowy Ford Mustang (2023) pręży muskuły. Pod maską nie zabraknie 5.0 litrowego V8 (wideo)

Ford Mustang to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych na świecie muscle carów. Obecnie w salonach możesz spotkać jego szóstą generację, ale wkrótce się to zmieni.

Już 14 września 2022 roku odbędzie się premiera Forda Mustanga numer 7. Na kanałach społecznościowych pojawiły się właśnie zapowiedzi ukazujące brzmienie jego silnika.

1800 złotych za 24 godziny. Tyle zapłacisz chcąc sprawdzić 912-konnego Shelby Mustanga (wideo)

Na szczęście, nie musimy się obawiać, że spod maski zniknie ośmiocylindrowa jednostka. Nadal będziemy mogli się cieszyć dźwiękiem i parametrami 5.0 litrowego V8.

W ofercie ma pozostać również nieco bardziej oszczędna opcja, czyli 2.3 litrowy silnik EcoBoost. Co więcej, producent nadal pozwoli nam na zakup auta z manualną skrzynią biegów. Podobno pojawi się również wersja z napędem na wszystkie koła.

Tego typu informacje bardzo cieszą. Szczególnie w czasach, gdy co rusz słyszymy o „obcinaniu” cylindrów i montowaniu układów hybrydowych gdzie tylko się da.

My już wiemy jak wygląda nowy Ford Mustang S650 (2024). Pod maską nadal wolnossące V8

Fani Forda Mustanga mogą zatem powoli odliczać dni do wielkiej premiery. Nowy model nadchodzi i nie ma zamiaru robić tego po cichu. Wystarczy jeszcze chwila cierpliwości.