Nie powinniśmy tego jeszcze zobaczyć. Oto Mercedes-Benz Klasy E nowej generacji (2023)

Mercedes-Benz Klasy E generacji W213 jest z nami na rynku od 2016 roku. Przychodzi więc powoli czas, aby niemiecki producent zaprezentował nam jego następcę.

Klasa E to ostatni model z gamy sedanów Mercedesa, który wkroczy do oferty z „nową twarzą”. Klasa C oraz Klasa S już zdążyły nam się trochę opatrzeć.

Napięcie w Mercedesie. Ważny moment przed pracownikami AMG. “Musi się udać” (wideo)

W sieci pojawiły się właśnie grafiki z urzędu patentowego. Przedstawiają one uproszczony wygląd nowego Mercedesa-benz Klasy E. Nie ma tutaj żadnych niespodzianek.

Na pierwszy rzut oka można ten samochód pomylić z Klasą C. Mamy tu bardzo podobny wzór przednich reflektorów oraz tylnych lamp. Mogą się pojawić problemy z rozróżnieniem obu aut na ulicy.

Mercedes-Benz Klasy E W214 będzie ostatnią generacją tego modelu, w którym uświadczysz silniki spalinowe. Najpewniej będą to 4-cylindrowe jednostki o pojemności 2.0, oraz 3.0 litrowe rzędowe szóstki.

Mamy nadzieję, że w przypadku topowego wariantu AMG E 63 producent nie zastosuje tego samego patentu jak w Klasie C. Wierzymy, że będzie nam jeszcze dane posłuchać dźwięku 8-cylindrowego silnika 4.0.

Ile kosztuje Mercedes-AMG C 43 4MATIC (2022)? 4-cylindrowe AMG trafia do polskich salonów

Premiera Mercedesa Klasy E powinna się odbyć w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwsze egzemplarze pojawią się natomiast u dilerów dopiero pod koniec 2023 roku.