Nico Rosberg odebrał elektryczną bestię. “Ferrari SF90 to przy nim jak Renault Twingo” (wideo)

Rimac to jedna z marek motoryzacyjnych, która w bardzo krótkim czasie osiągnęła ogromny sukces. Wystarczy w skrócie powiedzieć, że niedawno niejako połączyła się z Bugatti i Porsche.

Ich najnowsze dzieło to model Nevera. Jest to elektryczne monstrum, które posiada napęd na wszystkie koła generujący 1914 koni mechanicznych oraz 2300 niutonometrów momentu obrotowego.

To już oficjalne. Bugatti Rimac to nowa spółka, która będzie tworzyć najszybsze auta na świecie

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi mniej niż 2 sekundy, a od 0 do 300 km/h mniej niż 12 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 412 km/h, a zasięg na pełnym ładowaniu to około 650 kilometrów.

Redakcja CarWow postanowiła niedawno pokazać jaka jest różnica między Rimacem a najszybszym Ferrari w historii, czyli SF90 Stradale. Włoskie auto wyglądało, jakby stało w miejscu.

Jedną z osób, której udało się zamówić 1 ze 150 egzemplarzy Nevery jest mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg. Przyszło mu za niego zapłacić minimum 2 miliony euro, czyli około 9,5 miliona złotych.

Ma 1000 KM i 3 silniki elektryczne w Ferrari, ale gość z Rimaca nie obchodzi dnia dziecka (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo postanowił on zaprezentować moment odbioru swojego auta. Jest to pierwszy produkcyjny egzemplarz na świecie, więc Nico powinien jeszcze bardziej cieszyć się z tej okazji.