Napięcie w Mercedesie. Ważny moment przed pracownikami AMG. “Musi się udać” (wideo)

Pierwsze egzemplarze Mercedesa-AMG One jeszcze nie zdążyły trafić do klientów. Najbardziej zdenerwowanych jest chyba 55 mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Całkiem niedawno dowiedzieli się, że mimo wpłaconej wysokiej zaliczki, nie otrzymają oni swoich samochodów. Ma to związek z pewnymi przepisami, które wykluczają AMG One ze sprzedaży w tym kraju.

Mercedes-AMG One 2022 oficjalnie. Ma silnik 1.6 V6 z Formuły 1 i pojedzie max 352 km/h (wideo)

Niektórzy będą próbowali to obejść sprowadzając auto jako egzemplarz wystawowy. Nie będą jednak w stanie korzystać z niego w standardowy sposób. Obowiązuje między innymi roczny limit kilometrów wynoszący 500 mil, czyli około 805 kilometrów.

Mercedes-AMG przygotowuje się natomiast do próby pobicia rekordu okrążenia toru Nurburgring. W okolicy Zielonego Piekła można było niedawno zauważyć egzemplarz, który w bardzo szybkim tempie pokonywał Nordschleife.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Celem Mercedesa jest uzyskanie wyniku lepszego niż 6:38.835. Ten należy do Porsche 911 GT2 RS zmodyfikowanego przez Manthey Racing. Naszym zdaniem jest wielka szansa, że Mercedes zrobi to jeszcze szybciej.

Za napęd AMG One odpowiada 1.6 litrowy silnik V6, który działa w układzie hybrydowym. Kierowca ma do dyspozycji łącznie 1063 konie mechaniczne, dzięki którym potrafi rozpędzić się do 200 km/h w równe 7 sekund.

Płacąc 2 miliony zł zaliczki na Mercedesa-AMG One poczujesz się jak gwiazda Hollywood (wideo)

Każdy z 250 egzemplarzy został wyceniony na około 13 milionów złotych netto. Wiemy, że w Polsce powinno się pojawić kilka egzemplarzy Mercedesa-AMG One.