Na oczach właściciela zniszczył Ferrari LaFerrari warte 17 mln zł. “Wysiadaj. Ale już!” (wideo)

Podjeżdżając pod odpowiedniej klasy hotel, zazwyczaj zostaniesz poproszony przez parkingowego o kluczyki do auta. Zajmie się on prawidłowym ustawieniem go na miejscu, w czasie gdy Ty będziesz już mógł odebrać kartę do pokoju.

Nie wszyscy właściciele, szczególnie tych wyjątkowych aut, są do tego przekonani. Wiele osób nie ufa parkingowym i nie wpuszcza nikogo za kółko swojego samochodu.

Parkingowy zachęcił go do wciśnięcia pedału gazu. Dwa razy nie trzeba mu było mówić (wideo)

Sytuacja przedstawiona na załączonym nagraniu wideo miała miejsce w Monako. Właściciel niebieskiego Ferrari LaFerrari, wartego obecnie prawdopodobnie około 17 milionów złotych, wybrał się tam na urlop.

Pod hotelem przekazał kluczyki parkingowemu i udał się na spacer. Po kilku chwilach, na jego oczach, auto zostało uszkodzone. Odpowiedzialny za przestawienie Ferrari mężczyzna nie zachował pełnej ostrożności.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

Wysiadł z samochodu zostawiając go najprawdopodobniej na biegu. Parę sekund później auto stoczyło się na zaparkowane przed nim skutery. Doszło do zniszczenia przedniego zderzaka.

Nie wiemy jaki może być koszt naprawy, ale z pewnością nie będzie to tania usługa. Mamy nadzieję, że hotel jest ubezpieczony od takich przypadków.

Temu parkingowemu można zaufać. Wie jak jeździć Porsche 911 GT3. “Dobra robota” (wideo)

Ferrari LaFerrari to hybrydowy hypercar, który jest napędzany 6.3 litrowym silnikiem V12. Kierowca ma łącznie do dyspozycji 963 konie mechaniczne, dzięki czemu przyspieszenie do 100 km/h trwa mniej niż 3 sekundy.