Marzył o G63 6×6, ale było go stać tylko na Volvo. Teraz każdy ogląda się za jego XC60 (wideo)

Zdecydowana większość samochodów osobowych posiada dwie osie, na których znajdują się cztery koła. Zdarzają się jednak wyjątki, w których producent zdecydował się na nieco inne rozwiązanie.

Takim „monstrum” jest na przykład Mercedes-AMG G 63 6×6. Olbrzym z 5.5 litrowym silnikiem V8 pod maską daje kierowcy do dyspozycji moc 544 koni mechanicznych.

Pociął RR Phantoma i zrobił z niego SUV-a 6×6. “Następne w kolejce jest Lamborghini” (wideo)

Pewien kreatywny Szwed stwierdził, że również chciałby mieć takie auto. Do dyspozycji miał jedynie Volvo XC60, ale jak widać na załączonym nagraniu wideo, w niczym mu to nie przeszkodziło.

Gość zbudował 6-kołową wersję szwedzkiego SUV-a, która robi ogromne wrażenie. Pojawił się niedawno na zlocie w Sztokholmie, gdzie przyciągnął uwagę wszystkich.

Nie wiemy jaki motor pracuje pod maską tego auta. Model ten pamięta jeszcze czasy, kiedy Volvo oferowało jednostki o pojemności większej niż 2.0 litry.

Wystarczy taki zestaw i żaden poranek nie jest zły. Chiron w obstawie AMG G63 6×6 (wideo)

Bardzo więc możliwe, że znajdziemy tam 3.2 litrowe R6 o mocy 243 koni mechanicznych, lub 3.0 litrowe R6 generujące 304 konie mechaniczne. Ciekawe, czy faktycznie mamy tu do czynienia z napędem na sześć kół.