Kierowca Forda Focusa wjechał prosto pod TIR-a. “Wybrał najgorszy kierunek ucieczki” (wideo)

Na drogach często możemy być świadkami niespodziewanych sytuacji. Niestety, nie zawsze nasz poziom koncentracji jest na tyle wysoki, żeby w porę zareagować.

Czasami wystarczy, że ktoś kilka samochodów wcześniej gwałtownie zahamuje. Bardzo łatwo wtedy o najechanie na tył innego samochodu, jeśli w odpowiednim momencie nie wytracimy prędkości.

Wjechał wprost pod koła pędzącego McLarena. Ubezpieczyciel: “Uderzył Pan w CO?” (wideo)

Właśnie z taką sytuacją musiał się zmierzyć kierowca Forda Focusa. Dopiero w ostatniej chwili zauważył, że auta przed nim praktycznie się zatrzymują.

Wiedział, że nie wyhamuje przed BMW Serii 5 E60, więc postanowił uciec w bok. Niestety, wybrał najgorszy kierunek, jaki tylko mógł – prosto pod koła nadjeżdżającego TIR-a.

Najechanie na tył BMW z pewnością byłoby mniej niebezpieczne, nie mówiąc już nawet o ucieczce w prawo na pobocze. Zazwyczaj jednak mamy bardzo mało czasu na podjęcie decyzji i nie zawsze jest ona słuszna.

Chciała zjechać z drogi karetce pogotowia. Trafiła prosto pod koła ambulansu na sygnale (wideo)

Niestety, ciężarówka nie jechała z niską prędkością, więc uderzenie było dość mocne. Mamy jednak nadzieję, że uczestnikom wypadku nie stało się nic poważnego.

Slams the brakes and pulls on the opposite lane from IdiotsInCars