Już wiemy jak wygląda elektryczny następca Volvo XC90. Do sieci wyciekły grafiki patentowe

Volvo XC90 jest z nami na rynku od 2015 roku. Od tamtej pory producent praktycznie w ogóle go nie zmienił pod względem wizualnym. Większość modyfikacji odbywała się „pod skórą”.

Teraz nadchodzi czas, aby gruntownie odświeżyć ten model. W sieci pojawiły się właśnie grafiki patentowe, które ukazują nam wygląd nowego flagowego SUV-a Volvo.

Volvo XC90 tak dobrze się sprzedaje, że zostaje. Obecne będzie oferowane mimo następcy

Jak łatwo zauważyć, mamy do czynienia z autem posiadającym napęd elektryczny. Świadczą o tym między innymi zabudowane wloty powietrza w zderzaku i brak jakichkolwiek końcówek układu wydechowego.

Volvo XC90 Embla
Volvo XC90 Embla

Ale spokojnie, Volvo wie, że model ten z napędem hybrydowym nadal świetnie się sprzedaje. Równolegle z nowym XC90 będzie w ofercie dostępny również „stary” wariant ze znanymi nam silnikami 2.0 połączonymi z układem PHEV.

Oficjalnie tego jeszcze nie wiemy, ale najprawdopodobniej elektryczny wariant otrzyma nową nazwę. W sieci pojawiało się często słowo „Embla”, ale czy tak się stanie, dowiemy się już wkrótce.

Odwiedziliśmy oazę spokoju elektrycznymi SUV-ami. Volvo XC40 i C40 Recharge na Bornholmie

Premiera elektrycznego odpowiednika Volvo XC90 powinna się odbyć w ciągu najbliższych tygodni. Bardzo możliwe, że szwedzki producent wkrótce opublikuje pierwsze oficjalne zapowiedzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CocheSpias (@cochespias)