Ford chce być jak Mercedes-Benz i Audi. Wkrótce do oferty trafią cyfrowe reflektory LED (wideo)

Już od pewnego czasu, reflektory w przemyśle motoryzacyjnym przestają powoli służyć tylko i wyłącznie do oświetlania drogi przed nami. Inżynierowie starają się zrobić z nich jeszcze bardziej funkcjonalne elementy.

Z pewnością kojarzysz już lampy LED Digital Light od Mercedesa, oraz słyszałeś już o projekcie nowych świateł Audi z milionami mikro luster. Producenci tańszych aut również już nad takim rozwiązaniem pracują.

Audi szaleje projektując reflektory. Samochód wyświetli Ci na ścianie grę komputerową (wideo)

Właśnie teraz, postępem w swoich badaniach pochwalił się Ford. W ich samochodach wkrótce również pojawią się reflektory, które oprócz świecenia będą wyświetlały na drodze wskazówki dla kierowcy.

Wygląda to bardzo efektownie i mamy nadzieję, że będzie działało równie sprawnie. Jak widać, dopiero co technologia zaczęła pojawiać się w topowych modelach producentów premium, a już wiemy, że wkrótce trafi do bardziej przyziemnych aut.

Tak pracują lampy Digital Light w Mercedesach. Tylko dwa nowe modele tak potrafią (wideo)

Nie wiemy jeszcze kiedy, oraz w jakich modelach Ford planuje to zainstalować w pierwszej kolejności. Czas oczekiwania nie powinien jednak być zbyt długi.