Facet z Audi RS3 był pewny swego. Zdziwił się, gdy spod świateł objechała go nowa Kia (wideo)

Nowe Audi RS3 to jeden z najszybszych hot hatchów na rynku. Niemcom udało się go uczynić jeszcze bardziej skutecznym, nawet bez zwiększania mocy silnika.

Pod maską nadal pracuje 2.5 litrowa, 5-cylindrowa jednostka TFSI. Generuje ona 400 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego.

Sprawdziliśmy jak nowe Audi RS3 radzi sobie na torze. “Popsuli” je w tylko jednej kwestii (wideo)

Samochód ten potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, choć czasami w rzeczywistości wychodzi mu to jeszcze lepiej. Auto jest też dużo szybsze na torze od swojego głównego rywala, czyli Mercedesa-AMG A 45 S 4MATIC+.

Jaka jest zatem szansa, że znajdziemy szybsze auto u któregoś z koreańskich producentów? Jak się okazuje, taki model właśnie debiutuje na rynku. To Kia EV6 GT AWD.

Elektryczne auto posiada dwie jednostki napędowe, które generują łącznie aż 585 koni mechanicznych. Teoretycznie sprint do 100 km/h powinien zająć tylko 3,5 sekundy.

Hyundai Ioniq5 i Kia EV6. Bratobójczy pojedynek elektryków o identycznych parametrach (wideo)

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili zestawić te dwa auta w bezpośrednim pojedynku na prostej. Obaj kierowcy musieli pokonać dystans 402 metrów, czyli 1/4 mili.