Ciężarówka pędziła prosto na jego auto. “Gdyby nie moja reakcja, to już byśmy nie żyli” (wideo)

Doświadczając niebezpiecznych sytuacji na drodze bardzo ważnym jest, aby zachować spokój i podejmować prawidłowe decyzje. Praktycznie w każdym przypadku panika mocno pogarsza sprawę.

Załączone nagranie wideo pokazuje, że nie zawsze mocne wciśnięcie hamulca jest prawidłową reakcją. A przecież zawsze jest to odruchowe zachowanie w sytuacjach podbramkowych.

Tak się rozpędził Golfikiem, że ledwo wyhamował przed pasami. Jego auto nie wie co to ABS (wideo)

Wydarzenie to miało miejsce na jednym ze skrzyżowań w okolicach Piły. Sygnalizacja w tym miejscu uległa awarii, więc kierowcy powinni się stosować do znaków.

Niestety, zawodowiec z wielkiej ciężarówki „trochę” się zagapił. Autor nagrania kątem oka zauważył, że wielka Scania nie hamuje przed skrzyżowaniem i zaraz w niego wjedzie.

Mężczyzna postanowił wcisnąć gaz do dechy, gdyż stwierdził, że hamowanie tylko pogorszy sytuację. Podjął bardzo dobrą decyzję i udało mu się przejechać tuż przed ciężarówką.

Co za farciarz! Krakus w ostatniej chwili uchronił swoje Volvo XC60 przed zniszczeniem (wideo)

Gdyby nie taka reakcja, z pewnością skończyłoby się to bardzo źle, o ile nie tragicznie. Kierowca ciężarówki powinien zostać za swoją jazdę surowo ukarany.