Chwilowo był najdroższym Bentleyem na świecie. Przemytnicy wypełnili go 200 kg narkotyków

Przemytnicy narkotyków prześcigają się między sobą w pomysłach na kolejne sposoby importu nielegalnych substancji do swojego kraju. Najbardziej utrudnione zadanie mają mieszkańcy wysp.

Handlarze z Australii wpadli niedawno na ideę, która wydawała im się bardzo prosta. Postanowili sprowadzić sobie klasyczne auto, które miało przypłynąć do nich w kontenerze.

Ten operator koparki ma najgorszą pracę na świecie. Musi niszczyć sportowe fury (wideo)

Tego typu transporty nie zawsze są szczegółowo sprawdzane, więc podjęto taką właśnie próbę. Do kontenera wjechano starym Bentleyem S2 z 1960 roku, który był odpowiednio „zapakowany”.

Bentley S2 narkotyki
Bentley S2 narkotyki

Wewnątrz znajdowało się 161 kilogramów metamfetaminy oraz 30 kilogramów kokainy. Policja szacuje wartość towaru na czarnym rynku na około 735 milionów złotych.

Celnicy otrzymali informację od swoich agentów o możliwym przemycie. Prześwietlono podejrzany kontener i zauważono, że coś jest nie tak. Postanowiono jednak nie podejmować jeszcze żadnych czynności.

Handlarz narkotyków uciekał starym Audi przed policją. “Spękał dopiero przed pociągiem” (wideo)

Funkcjonariusze poczekali do momentu, aż ktoś odbierze przesyłkę i zacznie ją otwierać. Wtedy na gorącym uczynku przyłapano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat.

Źródło: police.nsw.gov.au