Biały “Fabian” pędzi niemiecką autostradą. “Wycisnął wszystko z silniczka 1.2 TSI” (wideo)

Zazwyczaj największą popularnością cieszą się tzw. „próby autostradowe”, w których udział biorą auta dysponujące potężną mocą. Bardzo interesujące jest natomiast podziwianie potencjału również tych bardzo przyziemnych samochodów.

Takich jak chociażby Skoda Fabia, czyli jeden z najbardziej popularnych aut miejskich w Polsce. Właśnie taka fura jest bohaterem załączonego nagrania wideo.

Włoski sedan na niemieckiej autostradzie. “Alfka chciałaby się trochę mocniej zabawić” (wideo)

Jego autor zabrał Czeszkę na krótką wycieczkę do Niemiec, gdzie mógł w legalny sposób sprawdzić potencjał jednostki napędowej. W tym egzemplarzu pod maską pracuje 1.2 litrowa benzyna z turbosprężarką.

Za pomocą 7-biegowej przekładnie DSG na przednią oś trafia moc 110 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 175 niutonometrów. Producent deklaruje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,4 sekundy oraz prędkość maksymalną 196 km/h.

Zabrał starą BMW “Trójkę” na niemiecką autostradę. 3.0 R6 w mig spaliło 1/4 baku (wideo)

Postanowiono to oczywiście zweryfikować przy pomocy urządzenia działającego w oparciu o sygnał GPS. Wydaje nam się, że niejednemu autostradowemu „kozakowi” taka Fabia mogłaby nieźle napsuć krwi.