Alpina B8 to prawdziwy połykacz kilometrów. “Z palcem w uchu osiąga ponad 300 km/h” (wideo)

Mając ochotę na szybki model z gamy BMW, z pewnością będziesz się rozglądał za egzemplarzami ze znaczkiem M. Warto jednak przejrzeć też ofertę Alpiny, która od pewnego czasu jest już oficjalnie częścią marki z Monachium.

Po wykonaniu przez BMW delikatnego liftingu Serii 8, Alpina wykonała ten sam krok ze zmodyfikowanym przez siebie modelem B8. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz ten samochód w akcji.

BMW zrobiło lifting Serii 8, więc Alpina zrobiła to samo ze swoim B8. Zmian jak na lekarstwo

Autor filmu zabrał go na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości. Postanowił sprawdzić, jak mocno uda mu się nim rozpędzić. Wynik jest naprawdę imponujący.

Pod maską tego egzemplarza znajduje się podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4.4 litra. Generuje on 621 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

To nieco mniej niż w przypadku BMW M8 Gran Coupe Competition. Według deklaracji tunera, samochód osiąga prędkość 100 km/h w 3,4 sekundy i może się rozpędzić aż do 324 km/h.

Alpina D4 S Gran Coupe (2022) oficjalnie. Ostatni moment na mocnego diesla (wideo)

Jak się okazało, robi to z wielką łatwością. Na nagraniu wydaje się być przy tym bardzo stabilne. Po kilku próbach udało się „dojechać” do licznikowych 327 km/h. Pomiar GPS wskazywał natomiast w tym momencie „tylko” 310 km/h.