45-letnia kobieta zaskoczona osiągami Taycana. Wjechała pod inne zaparkowane Porsche (wideo)

Natychmiastowa dostępność pełnego momentu obrotowego w samochodach elektrycznych może być dla niektórych kierowców zaskoczeniem. Czasami potrafi się to skończyć naprawdę dramatycznie.

45-letnia kobieta wsiadła za kierownicę Porsche Taycana 4S Cross Turismo. Niestety, nie dojechała tam, gdzie planowała zakończyć swoją podróż.

Przejechał Hyundaiem po białym Lamborghini. “Nawet na chwilę nie dotknął hamulca” (wideo)

W pewnym momencie straciła panowanie nad swoim autem i wjechała w zaparkowanego przy drodze Porsche Macana. Elektryczny samochód dosłownie wbił się pod niemieckiego SUV-a.

Na szczęście kierująca nie doznała żadnych obrażeń. Była jednak w tak wielkim szoku, że dopadł ją atak paniki. Lekarze postanowili zabrać ją więc do szpitala.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo Porsche Macan
Porsche Taycan 4S Cross Turismo Porsche Macan

Trzy zastępy straży pożarnej przez dłuższy czas walczyły z uprzątnięciem tego „bałaganu”. Niezbędne było wezwanie dźwigu, który uniósł Macana, tak aby można było spod niego wyjechać Taycanem.

Dla przypomnienia, Porsche Taycan 4S Cross Turismo daje kierowcy do dyspozycji moc 490 koni mechanicznych oraz 650 niutonometrów momentu obrotowego. Uruchamiając procedurę startu moc chwilowo rośnie do 571 koni mechanicznych.

Kawalkadą supercarów mieli zrobić “szał”. Gość wsiadł do Taycana i “objechał” wszystkich (wideo)

Wtedy jesteśmy w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna została tu ograniczona elektronicznie do 240 km/h.

https://twitter.com/112cmadrid/status/1561003184369422336