1080 KM w Golfie vs. 830 KM w Audi RS6. “Gość z RS6 zrelaksowany jak na spacerku” (wideo)

Wpakowanie olbrzymiego potencjału pod maskę nierzucającego się w oczy, zwyczajnego samochodu zawsze jest ciekawym rozwiązaniem. Tak zwane „sleepery” potrafią zaskoczyć niejednego właściciela supersamochodu.

Być może kojarzysz Volkswagena Golfa Variant czwartej generacji, z którym niedawno publikowaliśmy nagranie. 3.2 litrowy silnik V6 z turbosprężarką generuje tam 1080 koni mechanicznych.

Nawet nie próbuj się ścigać z tym Golfem kombi. “Zamiata każde Ferrari i Lamborghini” (wideo)

Kierowca ma do dyspozycji napęd na wszystkie koła oraz sekwencyjną skrzynię biegów. Nie poznaliśmy wtedy żadnych danych dotyczących osiągów, ale już wiemy na ten temat nieco więcej.

Volkswagen Golf 4 Variant
Volkswagen Golf 4 Variant

Zorganizowano wyścig z dużo młodszym sportowym kombi, również po modyfikacjach. To nowe Audi RS6 C8, pod którego maską pracuje 830 koni mechanicznych.

Różnica jest zatem dość spora, bo wynosi 250 koni mechanicznych, ale ważniejsze jest sprawne przekazanie tak dużej mocy na asfalt. W Golfie trzeba się trochę namęczyć.

Na nagraniu doskonale widać, że kierowca Volkswagena musi zrobić wszystko idealnie, aby wykorzystać pełen potencjał samochodu. Właściciel Audi siedzi w klimatyzowanej kabinie, na wygodnym fotelu i jedynie wciska gaz do dechy.

Audi RS6 C8
Audi RS6 C8

Gość z Audi RS6 pokazał typkowi z Lamborghini, że źle wybrał. Rodzinne kombi dało czadu (wideo)

Ostatecznie kierowca RS6 wygrał większość z pojedynków, ale najlepszym wynikiem przyspieszenia od 100 do 200 km/h może się pochwalić Golf. Udało mu się tak rozpędzić w zaledwie 5,5 sekundy.