Zostawili dziecko w aucie i poszli na zakupy. Szybka reakcja policji zapobiegła tragedii (wideo)

Zostawianie dziecka w zamkniętym samochodzie to bardzo głośny ostatnio temat. Szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy temperatury na zewnątrz potrafią być naprawdę wysokie.

Niestety słyszeliśmy ostatnio o kilku przypadkach z tragicznym skutkiem. Rodzice popełnili największy błąd w swoim życiu i zostawili dzieci w zamkniętych samochodach.

Dramatyczne nagranie z Gdańska. Małe dziecko na rowerku jechało prosto pod tramwaj (wideo)

Jeśli jesteśmy świadkami takiej sytuacji, nie bójmy się reagować. Wzywajmy służby ratunkowe lub sami podejmujmy działanie. Wybicie szyby to dużo mniejszy kłopot niż utrata ukochanego dziecka.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz akcję czeskich policjantów, którzy zostali wezwani do takiego zgłoszenia. Dziecko przebywało w zamkniętym samochodzie przez co najmniej 15 minut.

Płakało, było przepocone i najprawdopodobniej nie za bardzo miało czym oddychać. Postanowiono więc wkroczyć do akcji i wybić szybę samochodu. Policjantom poszło to bardzo sprawnie i udało się uratować dziecko.

Dziecko otarło się o tragedię. Kierowca Passata wyciągnął mu spod nóg hulajnogę (wideo)

Po chwili na miejscu pojawili się rodzice, którzy nie kryli zaskoczenia widząc swoje auto otoczone radiowozami. Mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie popełnią tego błędu.