Zabrakło mu 5 km/h do utraty prawka. Przesadził z prędkością w Ferrari 458 w centrum Wrocławia

Policjanci z wrocławskiej drogówki mieli niedawno okazję podziwiać piękny egzemplarz auta marki Ferrari. Model 458 Italia w czarnym kolorze zawsze robi świetne wrażenie.

Tym razem niestety nie było to miłe spotkanie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym.

Dostał mandat za brak tablicy w Chironie. Nawet Bugatti miało problem z jej montażem (wideo)

Właścicielowi Ferrari udało się rozpędzić do 96 km/h, więc na granicy do utraty prawa jazdy. Za to przewinienie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych oraz 8 punktami karnymi.

Nie był to jednak koniec wydatków. Funkcjonariusze dopatrzyli się też innego przewinienia. Na przednim zderzaku włoskiego auta nie zauważyli oni tablicy rejestracyjnej, a na szybie znaleźli niewłaściwą naklejkę kontrolną.

Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia fot. Policja Wrocławska

To spowodowało nałożeniem kolejnego mandatu, tym razem opiewającego na kwotę 1500 złotych. Do konta punktowego dopisano natomiast jeszcze jedno oczko.

Ferrari 458 Italia z pewnością kusi do szybkiej jazdy, ale drogi publiczne nie są odpowiednim do tego miejscem. Za napęd odpowiada tam 4.5 litrowy silnik V8.

Wkrótce obniżka opłaty rejestracyjnej. Już 4 września z przedniej szyby zniknie naklejka

Generuje on moc 570 koni mechanicznych oraz 540 niutonometrów momentu obrotowego. Są one przekazywane na tylne koła, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3,4 sekundy.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl