Wyjechał z garażu Bugatti wartym ponad 50 mln zł. “Ubezpieczyciel zaciska wtedy zęby” (wideo)

Samochody marki Bugatti to bardzo wyjątkowe auta, które są dostępne tylko dla nielicznych. Francuzi wypuścili na rynek łącznie 500 egzemplarzy modelu Chiron, oraz kilka aut o dużo mniejszym wolumenie.

Jedno z nich powstało tylko i wyłącznie w jednym egzemplarzu. Mowa tutaj o Bugatti La Voiture Noire, którego premiera odbyła się w 2019 roku podczas targów w Genewie.

Promocja -33%! Bugatti La Voiture Noire (2022) dużo tańsze niż zapowiadano. Ile kosztuje?

Wyceniono go wtedy na 16,5 miliona euro, co czyniło go najdroższym nowym samochodem świata. La Voiture Noire był jednym ze sposobów świętowania 110 rocznicy założenia marki.

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire

Za napęd odpowiada tam 8.0 litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami. Generuje on 1500 koni mechanicznych oraz 1600 niutonometrów, co zapewnia kosmiczne osiągi.

Ostatecznie cena auta została jednak trochę obniżona. Jedyny egzemplarz Bugatti La Voiture Noire sprzedano za zaledwie 11 milionów euro, czyli około 52,5 miliona złotych, według aktualnego kursu.

Kryzys? jaki kryzys? Polacy mają chęć na Bugatti. Niebawem będzie można je kupić w Katowicach

Niedawno, szczęśliwy właściciel wybrał się na krótką przejażdżkę po szwajcarskim Zurychu. Zapewne za każdym razem, gdy auto jest uruchamiane, ubezpieczyciel przeżywa bardzo stresujące chwile.