Wkrótce obniżka opłaty rejestracyjnej. Już 4 września z przedniej szyby zniknie naklejka

To już oficjalne. 4 września wchodzą w życie nowe przepisy. Zgodnie z ich treścią, z przednich szyb samochodów zarejestrowanych w naszym kraju znikną naklejki.

Wydziały komunikacji przestaną je wydawać razem z nowymi tablicami. Oznacza to między innymi obniżenie całkowitego kosztu rejestracji o 19 złotych.

Jechał za szybko w Porsche bez rejestracji. Pijany próbował uciec przed policyjnym Oplem (wideo)

Zniknie też więcej problemów z nią związanych. Każde uszkodzenie przedniej szyby wymagało od kierowcy wycieczkę do wydziału komunikacji po nowy egzemplarz. Za brak naklejki grozi mandat w wysokości nawet do 3000 złotych.

Wszystkie auta, rejestrowane w Polsce od 4 września, nie będą zatem już ozdobione błyszczącym kawałkiem folii. Pozostali kierowcy, którym w jakiś sposób naklejka przeszkadza, będą mogli ją w pełni legalnie usunąć.

naklejka rejestracyjna
naklejka rejestracyjna

Nie jest to najprostsze, ale da się to zrobić we własnym garażu. Wystarczy delikatnie podgrzać fragment szyby suszarką czy opalarką, a następnie od krawędzi zrywać powoli ją nożykiem czy żyletką.

Warto jednak zachować czujność podczas podgrzewania szyby, gdyż może ona w pewnych sytuacjach po prostu pęknąć. Lepiej zrobić to powoli, ale bezboleśnie.

Wydanie “kafla” na indywidualną rejestrację to dużo? On za tą “blachę” zapłacił 41 mln zł (wideo)

Naklejki są z nami na polskiej ziemi od 2002 roku. Weszły one do obiegu wraz z wprowadzeniem białych tablic rejestracyjnych. Teraz, po równo 20 latach znikną, mamy nadzieję, że bezpowrotnie.