W BMW zgłupieli do reszty. “Centrala marki każe sobie płacić abonament za podgrzewane fotele”

Zakup opcji wyposażenia na zasadzie „subskrypcji” stał się faktem. W autach marki BMW oferowanych w Korei Południowej można już zamawiać pewne elementy wyposażenia w planach miesięcznych lub rocznych.

Jeśli na przykład uważasz, że korzystanie z podgrzewania foteli czy kierownicy przydaje Ci się tylko jesienią i zimą, wtedy możesz posiadać tę opcję tylko w wybranych miesiącach. Dla niektórych będzie to miało sens.

BMW Serii 7
BMW Serii 7

Chcesz, żeby Twoja tesla posiadała tryb jazdy autonomicznej? Musisz wykupić subskrypcję

Przykładowo, za podgrzewane fotele zapłacisz około 86 złotych miesięcznie, lub 840 złotych rocznie. Są również opcje zakupu abonamentu na 3 lata, lub na zawsze. Ta ostatnia wersja to koszt 1940 złotych.

Podobne opcje zakupu dotyczą między innymi podgrzewania kierownicy, bezprzewodowej obsługi Apple CarPlay, sportowego dźwięku silnika z głośników, wideorejestratora lub asystenta świateł drogowych. Możliwości jest naprawdę sporo.

BMW Serii 7
BMW Serii 7

Z pewnością już wkrótce również na naszym rynku zostaniemy poinformowani o zmianach sposobu konfigurowania pojazdów. Producenci pokładają w subskrypcjach ogromne nadzieje finansowe.

Zapłacisz 2 200 zł rocznie, żeby Twój Mercedes lepiej skręcał. Funkcję odblokują przez internet

Koncern Stellantis przewiduje, że zarobi na tym krocie. Do końca dekady mają zamiar zyskiwać na tego typu usługach prawie 110 miliardów złotych rocznie.