Przez nieuwagę zniszczyła Pagani za kilkanaście mln zł. “Naprawa tego pochłonie krocie” (wideo)

Mogłoby się wydawać, że przy niskich prędkościach nie jesteśmy w stanie uszkodzić naszego samochodu. Niestety, w takich momentach również jest to możliwe.

Przekonała się o tym właścicielka Pagani Huayra BC Roadster, auta wartego około 14 milionów złotych netto. Wybrała się tym wyjątkowym samochodem na spotkanie miłośników motoryzacji.

Chciała sobie zrobić zdjęcie Pagani Huayra BC. Kierowca przejechał po jej smartfonie (wideo)

Jeden z czterdziestu egzemplarzy na świecie robił na wszystkich ogromne wrażenie. W komorze silnika drzemie 6.0 litrowy silnik V12 biturbo, który generuje moc aż 802 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 1050 niutonometrów.

Cały ten potencjał trafia na tylne koła, przez co przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje około 3 sekund. Prędkość maksymalna wynosi tutaj 350 km/h.

W tylne koło trafił również… wysoki krawężnik. Kobieta opuszczająca miejsce parkingowe trochę się zapomniała i za szybko skręciła kierownicą. Było słychać tylko potworny trzask i jęk przerażenia stojących obok mężczyzn.

Kupił pagani za 14 mln zł netto i teraz nie ma spokoju. Spotterzy ciągle za nim biegają (wideo)

Na nagraniu możemy zobaczyć dość poważne uszkodzenie karbonowej konstrukcji, której naprawa z pewnością nie będzie należała do tanich. Naprawdę smutny widok.