Porsche 911 Turbo S pokazało jak genialnym jest autem. “Wielki szacun dla Niemców” (wideo)

To, czego Porsche dokonało tworząc najnowszą generację 911 w wersji Turbo S to naprawdę coś niesamowitego. Samochód ten jest piekielnie szybki, co udowadniał już niejednokrotnie.

Tym razem stanął on do wyścigu z dwoma dużo mocniejszymi zawodnikami. Redakcja CarWow zestawiła go z Nissanem GT-R po tuningu, oraz z elektrycznym autem do rallycrossu.

Porsche stawia czoła mocniejszym rywalom. “911 Turbo S pokazała im gdzie pieprz rośnie” (wideo)

Przypomnijmy najpierw, co napędza Porsche 911 Turbo S 992. Jest to 3.8 litrowy bokser 6-cylindrowy, który generuje moc 650 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Nissan GT-R, widoczny tuż obok, skrywa pod maską 3.8 litrowe V6. Zamiast seryjnych 550 koni mechanicznych jest ich tutaj dwukrotnie więcej. Tak, mamy do czynienia z mocą 1100 koni oraz momentem obrotowym 1270 niutonometrów.

Elektryczna zabawka rallycrossowa daje kierowcy do dyspozycji 820 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów. Są one generowane przez cztery silniki umieszczone przy każdym z kół.

Pewniak z Tesli Plaid nie spodziewał się takiej walki. Zaskoczyło go Porsche 911 Turbo S (wideo)

Kierowcy Porsche 911 nie udało się co prawda wygrać żadnego z pojedynków, ale jego wynik zasługuje na wielką pochwałę. W starciu z dużo mocniejszymi rywalami Turbo S pokazało, że potrafi maksymalnie wykorzystać potencjał jednostki napędowej.