Polka przycisnęła swoje nowe Porsche. “Policja uświadomiła ją o cofniętym liczniku”. Będzie kara

Czasami nawet niezbyt straszna kontrola drogowa może się przerodzić w coś dużo bardziej poważnego. Przekonała się o tym 22-letnia kobieta, która została zatrzymana przez policjantów z Alwerni pod Chrzanowem.

Powodem było przekroczenie prędkości o 24 km/h. Młoda dziewczyna jechała samochodem marki Porsche z prędkością 74 km/h w terenie zabudowanym.

Jego Lamborghini miało być najszybsze. “Włoch strzelił focha przy 180 km przebiegu” (wideo)

Skończyło by się tylko na mandacie w wysokości 300 złotych oraz nałożeniem 4 punktów karnych. Niestety, funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan licznika auta i porównać go z danymi w systemie.

Jak się okazało, Porsche miało cofnięty licznik aż o 83 tysiące kilometrów. Policjanci wykonali stosowną dokumentację i rozpoczną dochodzenie w sprawie wyjaśnienia okoliczności manipulowania przy liczniku.

Porsche panamera licznik przebieg
Porsche panamera licznik przebieg

Według obecnie panującego prawa zmiana stanu licznika jest przestępstwem. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności, a nawet jej pozbawienie na okres do dwóch lat więzienia.

Dziennie robił 150 km swoim Porsche. Sprzedaje je z przebiegiem większym niż w Twoim Passacie

Nie wszyscy jednak mogą być świadomi, że jeżdżą autem ze „zmodyfikowanym” przebiegiem. Wtedy bierze się to jako okoliczność łagodzącą i ustala w jaki sposób doszło do zmiany stanu licznika.