Policjanci dostali kluczyki do Ferrari 458 Italia. Mają 570 KM i nie zawahają się ich użyć (wideo)

Niedawno czeska policja informowała nas o zakupieniu nowych radiowozów. Będą to BMW Serii 5, a dokładniej 540i xDrive Touring. Na tamtejsze drogi wyjedzie łącznie 70 egzemplarzy.

Teraz jednak do służby wkracza coś dużo ciekawszego. Policjanci otrzymali auto specjalnie do walki z uczestnikami nielegalnych wyścigów – Ferrari 458 Italia.

Miej się na baczności na wakacjach w Czechach. Policjanci odebrali nowe bryki od BMW (wideo)

Auto trafiło w ręce funkcjonariuszy podczas jednej z akcji. Było ono przedmiotem przestępstwa i zostało przez nich zajęte. Teraz dzięki niemu być może uda się okiełznać największych piratów drogowych w kraju.

Za napęd Ferrari 458 Italia odpowiada 4.5 litrowy silnik V8. Generuje on moc 570 koni mechanicznych oraz 540 niutonometrów momentu obrotowego.

Ferrari 458 Italia policja radiowóz
Ferrari 458 Italia policja radiowóz

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tutaj 3,4 sekundy, a od 100 do 200 km/h 7,4 sekundy. Funkcjonariusze będą w stanie rozpędzić się maksymalnie do 320 km/h.

Samochód trzeba było przywrócić do stanu świetności, gdyż nie był on używany przez ostatnie 10 lat. Dodatkowo, wymagane było zastosowanie odpowiedniego oklejenia i dorzucenie mu „kogutów”.

Pędził Porsche 911 po autostradzie czując się bezkarnie. Aresztowali go na bramkach (wideo)

Łącznie policjanci wydali na te czynności około 17 tysięcy euro. Z pewnością jednak wkrótce im się to zwróci, gdy tylko włoski supersamochód wkroczy do akcji.