Novitec podkręcił najmocniejsze Ferrari z oferty. “Jak wciśniesz gaz to wyrwie Cię z kapci” (wideo)

„1000” to magiczna liczba. Szczególnie wśród miłośników motoryzacji, jeśli chodzi o moc silnika. Każdy marzy o samochodzie, który oferuje taki potencjał.

Jednym z aut, który daje takie możliwości już w seryjnym wydaniu jest Ferrari SF90 Stradale. To hybryda typu plug-in, która pod maską skrywa 4.0 litrowy silnik V8 twin turbo.

Dla Mansory 1000 KM to za mało. To Ferrari SF90 przyspiesza teraz do 100 km/h jak Bugatti Chiron

Łącznie z napędem elektrycznym kierowca otrzymuje do dyspozycji równe 1000 koni mechanicznych. Takie parametry pozwalają na osiągnięcie prędkości 100 km/h w 2,5 sekundy, a 200 km/h w zaledwie 6,7 sekundy.

Dla Noviteca było to jednak za mało. Właśnie zaprezentowali swój pakiet wzmacniający i nieco upiększający ten model. po modyfikacjach samochód jest głośniejszy i jeszcze mocniejszy.

Novitec Ferrari SF90 Stradale
Novitec Ferrari SF90 Stradale

Tunerowi udało się wycisnąć równe 1109 koni mechanicznych. Taki przyrost pozwolił na skrócenie czasu przyspieszenia do 100 km/h do 2,4 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 340 km/h.

Rozbił Ferrari SF90 Stradale warte 3 mln zł i uciekł. Policja nie może znaleźć kierowcy (wideo)

Dodano również karbonowe elementy aerodynamiczne, obniżone zawieszenie i nowe felgi. Całość wygląda jeszcze ciekawiej niż w seryjnym wydaniu. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz to auto w akcji.