Nieodpowiedzialny tatuś za kratkami. Pozwolił 7-letniemu synowi rozpędzić Ferrari do 225 km/h

Holenderskie media podają, że jeden z nieodpowiedzialnych ojców trafił właśnie za kratki na okres 4 tygodni. Wszystko przez to w jaki sposób „opiekował się” swoim 7-letnim synkiem.

Ojciec posiada małą kolekcję Ferrari. Wśród posiadanych modeli znajdują się na przykład 488 Spider oraz F12berlinetta. Mężczyzna zabrał pewnego razu chłopca na przejażdżkę.

Ferrari 488 Spider
Ferrari 488 Spider

Dał chłopakowi szansę jazdy Lamborghini. Nie mógł powstrzymać swojego wzruszenia (wideo)

Nie skorzystał jednak z fotelika, a posadził dzieciaka na swoich kolanach i pozwolił mu kontrolować kierownicę. Na drogach szybkiego ruchu rozpędził się do 225 km/h w 488 Spider oraz do 150 km/h w F12berlinetta.

W tym pierwszym modelu mamy do czynienia z 3.9 litrowym silnikiem V8, który osiąga maksymalną moc 670 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3,0 sekundy, a prędkość maksymalna to 325 km/h.

Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta

Dużo szybciej, bo do 340 km/h można się rozpędzić w F12berlinetta. Tam pod maską pracuje 6.3 litrowe V12, które generuje 740 koni mechanicznych. Sprint do setki trwa 3,1 sekundy.

Wszystko zostało uwiecznione na filmach nakręconych telefonem ojca. Nie zostały one jednak umieszczone w internecie, a policjanci dotarli do nich przypadkiem.

Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta

Wszystko wyszło na jaw podczas prowadzenia zupełnie innej sprawy. Otóż mężczyzna zajmował się handlem narkotykami i już od jakiegoś czasu był rozpracowywany przez policję.

Podczas akcji jego zatrzymania przetrzepano mu telefon, gdzie znaleziono wspomniane wyżej nagrania. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres trzech lat, a sprawę handlu narkotykami rozpatrzy już sąd.

Uruchomienie procedury startu jest dziecinnie proste. Udowodnił to 6-latek w Golfie R (wideo)

Dzieciak z pewnością przeżywał wielką frajdę „prowadząc” Ferrari. Niewiele osób w tak młodym wieku ma taką szanse. Nie zapominajmy jednak jak bardzo niebezpieczne było to zachowanie. W taki sposób nie powinno się wychowywać dziecka.